en f

Novinka

JCB slaví světový rychlostní rekord speciální edicí FASTRAC

10/12/2019

Farmáři a službaři po celém světě mají jedinečnou příležitost podílet se na úspěchu společnost JCB při vytvoření světového rychlostního rekordu. JCB pro ně připravilo speciální limitovanou edici traktorů FASTRAC 4220 a 8330. Budou si ale muset pospíšit, je totiž připraveno pouze 25 traktorů od každého modelu pro farmáře a službaře v Evropě, Severní Americe, Novém Zélandu a Austrálii, tak by neměli váhat s objednávkami. A jak jste na tom vy, naši milí zákazníci?

Speciální limitovaná edice, která se vyznačuje speciální výbavou a vzhledem, oslavuje pozoruhodný úspěch týmu mladých inženýrů společnosti JCB a jejich projektových partnerů.

 

V červnu 2019 vytvořilo JCB světový rychlostní rekord pro traktory, zapsaný v Guinnessově knize rekordů, na letišti Elvington v Yorkshiru. Traktor s názvem FASTRAC ONE dosáhl rychlosti 103,6 mil/hodinu (140,9 km/h). Na sedadle řidiče seděl Guy Martin, původně opravář nákladních automobilů, známý jako motocyklový závodník (Isle of Man TT), pokořitel několika rychlostních rekordů na všem co má 2 a více kol..

 

„Po tomto úspěchu se společnost JCB pustila do ambiciózního plánu pokořit svůj vlastní rekord a vyvinula nový speciál FASTRAC TWO, který je o 10% lehčí a ještě efektivnější než jeho menší bratr,“ sdělil obchodní manažer Aleš Martinec, který má v LUKROMU Fastracy pod palcem a dodává: „V říjnu dosáhl FASTRAC TWO neuvěřitelné vrcholné rychlost 153,771 mil/hod (209,128 km/h). Do Guinnessovy knihy rekordů byla zapsána hodnota 135,191 mil/hod (183,859 km/h) – nejvyšší dosažená průměrná rychlost.“

 

Generální ředitel JCB Agriculture John Smith řekl: „FASTRAC TWO, který vytvořil světový rekord, je pozoruhodné dílo a fantastický úspěch našich inženýrů. Na oslavu tohoto úspěchu jsme se rozhodli potěšit a nabídnout našim vybraným zákazníkům jedinečnou možnost vlastnit limitovanou speciální edici Fastracu „WORLD FASTEST TRACTOR“ a podílet se s nimi na tomto fantastickém úspěchu“.

 

U traktorů ze speciální edice jsou jedinečné specifikace, vlastnosti a možnosti, které nabízí standardní Fastrac, vylepšeny uvnitř i vně pomocí pamětních štítků a dalších doplňků. Vnější vylepšení zahrnuje výrazný chromovaný výfuk, speciální štítky „Union Flag“ na zadních třech čtvrtinách panelů kabiny a na panelu nástrojů vyražené nápisy „JCBWFT“.

 

Jakmile řidič vstoupí na palubu prostorné kabiny Command Plus, uvítá ho nápis „JCB FASTRAC – World’s Fastest Tractor“ na nášlapech a také vyšitý do šedého koberce přes celou šířku kabiny. Tento nápis je také vyražen do koženého čalounění sedadel řidiče i spolujezdce, které mají navíc výrazné žluté okrajové panely a prošívání. Další speciální prvek interiéru je kůží obšitý volant s logem „Fastrac at speed“ v jeho středu.

 

Kromě toho obsahuje každá speciální edice Fastrac 4220 a 8330 na krytu motoru pamětní plaketu, označující traktor jako jeden z pouhých 25 vyrobených kusů každého modelu, dále obsahuje každý stroj osvědčení pravosti pro budoucího majitele.

nahoru