en f

Novinka

Kvalitní krmivo? Ano! Díky investici do technologii výroby

17/12/2019

Tak jak se nezadržitelně vyvíjí genetika zvířat, technologie stájí pro výkrm, tak se kladou ruku v ruce větší nároky na kvalitu krmiv. Proto se LUKROM snaží nestát jen opodál a investovat do vlastních technologií výroby. 

A s potěšením můžeme hrdě prohlásit, že se nám to daří. Ve spolupráci s podniky BIOFERM CZ spol. s r.o. a Huvepharma NV se nám totiž podařilo dotáhnout do finále projekt nové nástřikové linky enzymů na středisku Výroby krmných směsí v Lípě.

Samotnou instalaci zařízení provedla španělská společnost Mangra S.A., která patří ke špičce ve vývoji a instalacích nástřikových zařízení v celosvětovém měřítku.

 

A jak vůbec taková nástřiková linka funguje? Huvepharma vyvinula alternativní a unikátní koncept s názvem HUVEMATIC. V tomto konceptu se bezprostředně před granulací krmiva připraví ve speciálním zařízení (tím je stroj HUVEMATIC) malé množství vysoce koncentrované instantní fytázy a NSP enzymu. „Koncept Huvematic tak umožňuje si připravit tekuté enzymy v jakékoliv požadované koncentraci těsně před aplikací do krmiva a zabránit tak ztrátě aktivity enzymů při skladování,“ přiblížil vedoucí střediska VKS v Lípě Martin Coufalík s tím, že srdcem celé nástřikové linky je právě onen zmíněný stroj HUVEMATIC, který je rozdělen na dvě poloviny. „Jedna polovina před-chystává 6-fytázu OptiPhos X WSP a druhá polovina NSP enzym Hostazym X WSP.

Tyto dva produkty jsou nám dodávány v podobě mikrogranulátu, který je navážen, rozpuštěn a zamíchán ve vodě,“ doplnil a dodal, že takto připravené enzymy v tekuté podobě jsou již nachystány k nastříknutí na hotové granule.

 

nahoru