Novinka

Nové cloudové služby a konektivita kompletně nahradily dosluhující IT infrastrukturu

27/01/2023

I naše společnost patří mezi ty, které ke svému fungování potřebuje kvalitní podporu informačních systémů. A jelikož stávající servery dosáhly své životnosti, rozhodovali jsme se mezi řešením on-premise a cloudovými službami.

 

Více jak rok kolegové z IT oddělení modelovali různé scénáře nové IT infrastruktury. Nakonec se rozhodli opustit řešení on-premise, které na začátku jevilo jako ekonomicky nejvýhodnější řešení, avšak pronájem datového centra a další činnosti s tím spojené s údržbou by nám bral drahocenný čas, který chceme raději investovat do rozvoje stávajících systémů.

„Vybírali jsme službu od největších poskytovatelů cloudu,“ potvrdil Radomír Bušo, který působí v LUKROMU na pozici IT manažera již více než 7 let a mezi jeho hlavní činnosti patří zajištění perfektního chodu informačních systémů řízení organizace. Rovnež s kolegy řeší celou šíři spektra IT technologií.

Přestože se LUKROM více jak 30 let specializuje na oblast zemědělství, kvalitní infrastruktura a technické zázemí IT, je pro naši společnost rozhodující.

„Při výběru nového řešení jsme si dali za cíl, vybrat co nejlepší komplexní řešení infrastruktury pro přesun všech stávajících služeb poskytovaných na vlastní serverové infrastruktuře v naší společnosti. Finální vizí bylo poskytnutí uživatelům prostředí s optimálně konsolidovanou serverovou strukturou a službami, které budou vyhovovat také pro pobočku s výrobními technologiemi,“ přiblížil Radomír Bušo s tím, že po zvážení všech aspektů potřeb LUKROMU se s vedením rozhodli pro přesun serverů do cloudových služeb.

„Díky tomu jsme získali vysokou dostupnost pro všechny pobočky a zvýšili tak bezpečnost díky centralizaci všech služeb,“ dodává. 

Začalo náročné období při hledání partnera pro dlouhodobou spolupráci, který by se stal oporou pro naše podnikání. Dostali jsme možnost otestovat prostředí cloudu a se specialisty ze společnosti CRA jsme začlenili cloudové služby do stávající infrastruktury.

„Při porovnání s ostatními nabízenými řešeními to byla komplexní nabídka služeb včetně konektivity a nejlepší poměr garantovaného výkonu, alokovaných prostředků a ceny. Nabízené služby splňují certifikaci TIER III a umístění serverů je GEO redundantní,“ zdůraznil IT manažer LUKROMU.

Po dohodě s CRA zrealizoval LUKROMU migraci serverů postupným náběhem služeb, což nám umožnilo efektivní konsolidaci stávajícího serverového řešení ať už na straně serverů, tak i aplikací.

„Za správce IT nejvíce oceňujeme špičkové technologické řešení nabízených služeb, a hlavně ochotu a rychlost řešení všech našich specifických požadavků. Navzdory velikosti společnosti ČRA je pro zákazníky velmi flexibilní, což nebývá obyvklé,“ uzavírá spokojeně Radomír Bušo.

nahoru