en f

Novinka

Novinkou mezi stroji je postřikovač HORSCH Leeb 4AX

06/03/2019

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ | Nejnovějším strojem pro letošní postřikovou sezónu je tažený postřikovač HORSCH Leeb 4 AX. Vedle prémiových produktů GS a LT má řada AX za úkol doplnit portfolio tažených postřikovačů o jednoduchý stroj s potenciálem oslovit zemědělce s jednoduchým osevním postupem, kteří jsou příznivci konvenčního provedení postřikové techniky. K vidění je tento nejnovější stroj i na právě probíhající akci Dny otevřených dveří v Kroměříži.

"Postřikovačů Leeb se nám daří dodávat na trh rok od roku více. Je to samozřejmě dané intenzivním předváděním a praktickou ukázkou špičkové techniky vedení ramen jen 30 cm nad cílovou plochou. Společně s precizním konstrukčním provedením samotného stroje dokáže značka Leeb své zákazníky přesvědčit o smysluplnosti investice do této nadčasové technologie," pochvaluje si šéf projektu HORSCH Petr Kachník.


Řada AX disponuje rozmístěním trysek po 50 cm, nabízí vícepoziční mechanicky otočný držák trysek ve variantách 1-3-5. Cirkulace postřikové jíchy může probíhat buď po jednotlivé sekce, kde sekční ventily jsou ovládané elektricky, nebo cirkulace probíhá po samotné trysky s pneumatickým spínáním ventilů.


Nádrž na postřikovou jíchu má objem 3 800 l a je vyrobená z PE materiálu. Její tvar je optimálně navržen tak, aby se snadno čistila a aby těžiště celého stroje bylo co nejníž. Nádrž na čistou vodu má objem 400 l a její umístění je v přední části. Náprava je pevná s nosností 8 t s možností mechanického šířkového přestavení 1,50 – 2,25 m a k vedení v koleji traktoru slouží natáčecí oj. O plnění a postřik se stará
pístomembránové čerpadlo o výkonu 270 l/min., resp. 400 l/min.

nahoru