en f

Novinka

Pražská zemědělská univerzita v LUKROMU: "Zákazníkům chceme ukázat, že jim nabízíme to nejlepší."

09/12/2022

Pneuservis sídlící na našem středisku v Kroměříži dostal jedinečnou nabídku na spolupráci s Technickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. A právě v tomto týdnu probíhá v útrobách našeho pneuservisu testování pneumatik několika předních značek, které LUKROM nabízí, a to například Mitas, Continental, Michelin atd.

 

„Začali jsme včera brzy ráno a končit bychom měli dnes. Univerzita testuje nejnovější záběrové, flotační a industriální pneumatiky přímo u nás v provozu se zaměřením na měrný tlak na půdu a trakci v závislosti na hustícím tlaku,“ sdělil šéf pneuservisu Vladimír Kuška. „Jde v podstatě o takové naše know-how a signál směrem k našim zákazníkům, že jim nabízíme opravdu jen to nejlepší,“ vysvětluje důvody testování Kuška.

 

 

Testování se na půdě LUKROMU v Kroměříži ujal doktor Patrik Prikner, který je profesionální inženýr s více než 18letým výzkumem v oblasti mobility terénních vozidel. V současné době je odborným asistentem na České zemědělské univerzitě v Praze, Fakultě technické, kde provádí výzkum na Katedře vozidel a pozemní dopravy.

„Tento výzkum také zahrnuje použití standardizované metodologie odhadující účinek pneumatiky na zhutnění půdy, což podporuje hodnocení zemědělských vozidel jako kritéria šetrného k půdě. Testování, které budeme tady v LUKROMU provádět má několikero procesů,“ přiblížil Prikner. Jeho současný výzkum zahrnuje aplikaci mechaniky půdy ke kvantifikaci fyzikálních jevů spojených s parametry terénních vozidel a pneumatik.

O výsledky testování, které v LUKROMU probíhalo se následně podělíme i s našimi zákazníky, a to prostřednictvím chystané akce v průběhu ledna roku 2023.

„Rádi v prostorách našeho pneuservisu přivítáme odbornou zemědělskou veřejnost, která tak bude mít další příležitost seznámit se s profesionální prací mých spolupracovníků formou ukázky záručních oprav, technologií montáže, představením nejnovějších typů a dezénů pneumatik a prezentace trendů budoucnosti,“ pozval Vladimír Kuška s tím, že veškeré aktuální informace budou pozvaným včas sděleny. Sledujte proto bedlivě nejen náš web, ale i sociální sítě.

 

 

nahoru