O nás

Vývoj společnosti

V pátek 7. června roku 1991 vzniká společnost LUKROM, spol.s r.o.

Zakládají se samostatná střediska prodeje strojů pro zemědělství, výrobu krmných směsí, prodeje agrochemikálií, živočišné a potravinářské výroby.

Specializace na velkovýrobu, začátek realizace koncepce „zeleného úvěru“. Rozšíření sortimentu nabízených strojů, např. o značku John Deere.

Vznik dceřiné společnosti LUKROM plus s.r.o. zabývající se rostlinnou prvovýrobou, hospodařící na 5 806 ha zemědělské půdy v regionech Jarohněvic, Tlumačova, Halenkovic, Bánova, Hustopečí nad Bečvou a Boršic u Buchlovic. Dále startuje spolupráce s německou společností Horsch.

Osamostatnění Lukrom Zlín a.s. za účelem zkvalitnění prodeje a servisu zemědělské techniky, náhradních dílů a veškerých ostatních služeb souvisejících s výhradním zastoupením zahraničních firem na českém a slovenském trhu.

Vznik druhé dceřiné společnosti LUKROMTEL, s.r.o. v historii skupiny LUKROM jako vůbec první samostatný podnikatelský subjekt nezabývá zemědělskou činností.
Koupě prvoligového fotbalového klubu FC TESCOMA Zlín, a.s.

Nákup společnosti Agroječmínek, s.r.o. v Chropyni, která se zabývá chovem skotu a produkcí mléka. Raritou je největší koncentrace krav o cca 1100 kusech.

Otevírá se pneuservis v nově zrekonstruované budově podniku Lukrom Zlín a.s. v Kroměříži. 
Pořízení společností ZEAS Bánov, a.s., AGROVIT, a.s., DOLINA Staré Město,a.s.

Vzniká společnost EKOZEAS Bánov, s.r.o. s ekologickou zemědělskou prvovýrobou.

Zakládá se společnost LUKROM milk, s.r.o a dochází také k rozšíření činnosti Lukrom Zlín a.s. o středisko mechanizace v Hulíně. To nabízí kompletní dodávky rekonstrukce a stavby dojíren, montáž všech typů dojírenské technologie včetně programového vybavení.

Odkup konkurzní podstaty společnosti Agrosovín a.s., čímž se součástí skupiny stává vinný sklep Sovín, A.S.B. FRUKT Buchlovice, LIKOD, s.r.o. a v neposlední řadě Ekologická farma Stupava, s.r.o.

Kapitálový vstup do společnosti RACIOLA-JEHLIČKA s.r.o. a RACIOLA SK, s.r.o. zabývající se porážkou drůbeže, zpracováním a prodejem drůbežích výrobků. Odkupuje se také majoritní podíl společnosti KRATINA, a.s. v Dolních Bojanovicích.

Prodej společnosti LIKOD, s.r.o., vinného sklepa Sovín. Zaniká také společnost Lukrom Zlín a.s. fúzí se společností LUKROM, spol. s r.o. a začlenění její činnosti do organizační struktury LUKROM, spol. s r.o. jako divize zemědělské techniky.

Dochází k prodeji vinic a dále k nákupu 60% podílu ve společnosti TOZOS spol. s r.o.

Navyšují se majetkové účasti ve společnosti KRATINA, a.s. a DOLINA Staré Město, a.s. v rámci konsolidace holdingu LUKROM.

Prodávají se obchodní podíly ve společnosti LUKROMTEL s.r.o. stávajícímu managementu.

LUKROM se stává 100 % vlastník společnosti RACIOLA, KRATINA, a.s. a A.S.B. FRUKT a.s.

Společnosti DOLINA Staré Město a A.S.B. FRUKT zanikají fúzí se společností LUKROM plus.
Rozjíždí se spolupráce s celosvětově známou firmou JCB.

Skupina LUKROM ze 100% ovládla společnosti AGROVIT, a.s. a GRANUM Spytihněv, spol. s r.o.

Středisko v Lípě se pouští do modernizace expedice hotových krmných směsí, která spočívá v umístění bloku 12 podjezdných zásobníků v prostoru podél stávající výrobny krmných směsí.

Fotbalový klub FC FASTAV Zlín vítězí v domácím poháru MOL cup a vstupuje do bojů v 
základních skupinách Evropské ligy. Utkává se se soupeři zvučných jmen jako jsou například FC Lokomotiv Moskva, FC Kodaň či moldavský Šeriff Tiraspol.

Skupina LUKROM se rozrůstá o nový podnik zemědělské prvovýroby ZEV Šaratice a stává se jejím 100% vlastníkem. Nemalé investice do rekonstrukce výrobních prostor vynaložila dceřiná společnost holdingu LUKROM, kterou je uherskobrodský producent drůbežích výrobků, společnost Raciola.

Mezi jednu z největších investic v tomto roce byla výstavba moderních hal pro výkrm brojlerů do jejichž výstavby se pustila dceřiná společnost TOZOS spol. s r.o.. Celková kapacita farmy se po výstavbě navýšila až na 132 000 kusů brojlerů.

Celková modernizace a automatizace sila a rekonstrukce sušárny na středisku v Lípě. Nákladný projekt trval dva roky. V tomto roce došlo také ke sloučení dvou divizí zemědělských komodit a výroby krmných směsí.

Společnost slaví 30 let od svého vzniku. LUKROM založili 7. 6. 1991 Ing. Zdeněk Červenka a dnes již bývalý společník Ing. Jaroslav David. Její název i po třech dekádách odkazuje k městům Luhačovice a Kroměříži.

Zlínský fotbalový klub FC TRINITY Zlín, a.s., který je jedním z nezemědělských podniků holdingu LUKROM, po 11 letech mění své logo a název. Stalo se tak poté, co do prvoligového klubu vstoupil nový titulární partner, společnost TRINITY BANK a. s..

RACIOLA dokončila a zprovoznila novou linku na příjem kuřat. Jde o největší investici v této společnosti o celkovém objemu 72 milionů korun. 

nahoru